In

5 patarimai, kaip namų sąlygomis išlaikyti gerą miego režimą ir įveikti nemigą

 Visi žinome, kad miegas yra labai svarbus dalykas kiekvienam organizmui, tačiau kartais mūsų miego rėžimas sutrinka, o retkarčiais netgi jaučiame nemigą. Taip dažniausiai nutinka dėl įvairių veiksnių, tai gali būti ne taip susiklosčiusios aplinkybės, socialinių tinklų įtaka, kai mes tiesiog negalime jais prisisotinti ir fizinės problemos. Šį kart pristatau jums straipsnį, su trumpais patarimais, kaip namų sąlygomis pabandyti susitvarkyti miego režimą.

 

  1. Valanda iki miego geriausia būtų, kad nesinaudotumėte jokiais socialiniais tinklais, nežiūrėtumėte televizoriaus, šį patarimą yra skelbęs ne vienas specialistas. Mėlynoji šviesa, kurią skleidžia išmanieji monitoriai kenkia mūsų akims, taip pat išblaško miegą, todėl bent jau patartina telefono nustatymuose įsijungti mėlynos šviesos filtrą, jei pas jus telefone tokio nėra, visada galima atsisiųsti, tiesiog savo programėlių parduotuvėje suveskite „blue light filter“ ir bus nemažai pasirinkimo.

 

  1. Relaksacijos arba ASMR (tam tikras malonus organizmo pojūtis, dar vadinamas ,,smegenų orgazmu“, kurį sukelia tam tikri dirgikliai, pavyzdžiui nagų braižymo, barškenimo tam tikrais daiktais į mikrofoną garsai)  terapija gali būti vienas pagrindinių jūsų pagalbos geresnio miego link įrankių. Yra įvairių relaksacijos programėlių, su įvairiais pasirinkimais, tikrai rasite sau tinkančią, taip pat tai padės susikaupti. O ASMR vaizdo įrašų yra tūkstančiais, juos lengvai rasite „Youtube“ platformoje. Geriausias efektas klausant su ausinėmis. Ši terapija padeda ne visiems, bet galbūt pabandžius ji bus jūsų kelias į gilų ir skanų miegą.

 

  1. Mums neužmigti kartais “padeda“ per didelis mąstymas apie dalykus, kurie kartais net nebuvo įvykę mūsų gyvenime. Permąstome scenarijus, kurie greičiausiai net neįvyks, taip užkraudami savo galvą ir neleidžiame sau pasinerti į miego karalystę. Kartais kovoti su per dideliu įvykių permąstymu yra labai sunku ir gali prireikti netgi specialisto pagalbos. Patarimas čia, būtų prieš miegą parašyti dienoraštį, su mintimis kurios lenda į galvą ir paskaičius pagalvoti ar visa tai išvis gali įvykti ar buvo įvykę? Mums nerimą kelia labai daug dalykų, jei tas nerimas pradeda tapti nesveiku ir neleidžiančiu normaliai funkcionuoti, reiktų kreiptis į specialistus. Nereiktų nerimauti dėl dalykų, kurie ateityje galbūt išvis neturės jokios prasmės arba apie juos net nepagalvosite.

 

  1. Pasivaikščiojimas, geriausia jei yra galimybė gamtoje gali būti gero ir saldaus miego priežastis. Sakoma, kad 30 minučių pasivaikščiojimo gali veikti kaip geros psichologinės būsenos varikliukas. Stenkitės pabūti gamtoje prieš miegą, taip gausite gryno oro, buvimas gamtoje suteikia laimės jausmą, o pasivaikščiojimas dar labai puikiai veikia ir mūsų fizinę savijautą. Manau, kad tikrai rasite laiko pabūti gamtoje. Taip pat, specialistai sako, kad kiekviena fizinė veikla prisideda prie geros emocinės būklės, didina kantrybę, ištvermę ir suteikia malonumo jausmą.

 

  1. Raminanti arbata taip pat gali tapti puikia jūsų drauge prieš miegą. Vaistinėse rasite įvairios raminančios arbatos,  nuo valerijono šaknų iki pipirmėčių lapų. Pasikonsultavus su vaistininku atrasite puikiais žolelių arbatas, kurios padės palaikyti gerą miego kokybę. Taip pat yra ir daug melatonino papildų, kurie veikia šiek tiek stipriau nei arbatos, jei miego kokybė yra tikrai suprastėjus. Juos galima įsigyti be recepto, pasitarus su specialistu.

 

BŪTINAI PABRĖŽIU, kad jei jūsų miego rėžimas yra labai išsiblaškęs, jei kelintą dieną sunkiai miegate ir tai tikrai akivaizdžiai kenkia jūsų miego kokybei, būtinai kreipkitės į specialistus. Miegas yra vienas pagrindinių geros ir kokybiškos savijautos pagrindų.

Related Articles

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą