In bendravimas Internetas patarimai

5 klaidos kurias darome internete

Visi darome klaidų, tiek gyvenime tiek internete, tiek visur kitur. Klaidos yra vienas iš gyvenimo smagumų, ir nesmagumų. Dėl klaidų, mes turime ką prisiminti, gėdijamės, liūdime, kartais džiaugiamės, o kartais išvis nesuprantame kas vyksta. Tačiau dabar pakalbėsiu,apie šiek tiek kitokias klaidas - klaidas internete. 
Dažnai tokių darome, ir dažnai net nepastebime kaip jas padarome. Gerai kai viskas baigiasi gerai paspaudus neteisingą nuorodą, bet kartais viskas būna ne taip kaip norėtųsi, virusais ir kitokiu šlamštu mūsų kompiuteriui, kartais ir asmeniniam gyvenimui. 

1. Kai užsiregistruojame, į kokį nors tinklapį, jame būna taisyklės, mes dažniausiai jų neperskaitome. O paskui pykstame, kad užblokuoja mūsų anketą, dėl kažkokio taisyklių pažeidimo. Patys kalti, juk mes jų net neskaitėm. O kaltinam tinklapio kūrėjus, administraciją.

Ką daryti,kad taip neatsitiktų? 
Nors ir kaip nesinori skaityti taisyklių, jas perskaityti būtina. Jei norite, žinoti ką ir kaip galima daryti tame tinklapyje, ir kad paskui nebūtų problemų, dėl kažkokio taisyklių pažeidimo. 

2. Turbūt gan dažnai (jei jūsų kompiuteris neapsaugotas nuo nepageidaujamų reklamų) jums neleidžia atsipalaiduoti internete reklamos: "Jūs esate 10000 lankytojas, todėl laimėjote (čia dažnai būna koks nors prizas) spauskite čia" Tai dažniausiai būna virusai. Na, bet juk mūsų noras turėti kuo daugiau dalykų kurie mums atrodo reikalingi, o iš tiesų yra tik priedas mūsų veiklai, ir gadina dalykus kurie yra priedai. Pavyzdžiui paspaudus ant tokios nuorodas, galima sugadinti kompiuteri, prileidus į jį virusų. 

Ką daryti,kad taip neatsitiktų? 
Internete yra daug normalių ir saugių programų, apsaugančių mūsų kompiuterius nuo virusų, viena iš jų yra Avast, tai yra visiškai nemokama ir viena iš geriausių antivirusinių. Rekomenduoju. 
Ir žinoma, reiktų mažiau kreipti dėmesį, į tokias reklamas. 


3. Dažnai internete per daug skelbiame apie save. Manau,kad žmogus turi turėti paslapties, kuri domintų kitus, o kai viską apie save skelbi  Feisbuke, Tviterije ar kitokiuose socialiniuose tinkluose, kartais pasidarai nuobodus, ir pradedi atsibosti kitiems, su savo kasdieninias įrašais: Ką valgei, kur buvai,su kuo buvai, ką darai ir panašiai.


Ką daryti,kad taip neatsitiktų? 
Dažniausiai tai darome todėl, kad norime pasigirti, esame ištroškę dėmesio, ir mus valdo tie like mygtukai. Susivaldymas čia turbūt padės labiausiai. Žinok,kad ne visada kitiems įdomu, ką tu šiuo metu valgai. Ar tau patiktų jei kitas kas dieną įkeltu kiek jis padarė WC. Ne? Gal ir blogas sulyginimas, tačiau vertas susimąstyti.

4. Kai kokie nors tinklapiai pradeda rašyti apie įžymybes, mes dažnai puolame komentuoti straipsnį. Ir dar dažniau tie komentarai būna įžeidžiantys, su necenzūriniais išsireiškimais. Jei žmogus,apie kurį komentavai, paduos tave į teismą, tau tai gali kainuoti nemažai pinigų.  

Ką daryti, kad taip neatsitiktų? 
Turbūt tai darome dėl to, kad galvojame, jog viskas yra anonimiška ir niekas apie tai nesužinos. Tačiau nėra taip kaip atrodo, tokius slaptus komentatorius lengvai randa. Verčiau nesivelti į tokius dalykus, ir jei nori pakomentuoti, komentarą suformuluok be necenzūrinių žodžių ar kitokių įžeidžiančių dalykų. 

5. Turbūt visi esame pamelavę, ne viena ir ne du kartus. Meluojame visur, darbe, mokykloje, internete. Tačiau melas internete, būna smagesnis, nes manai, kad niekas apie tave tiesos nesužinos. Primeluoji, kad turi gerą darbą, gan esi turtingas, įžymus ir panašiai, nori sudaryti gerą įspūdį apie save. 

Ką daryti,kad taip neatsitiktų? 
Yla iš maišo išlenda, o tada būna ne kažką. Tada susipykstame su tais, kuriems melavome, kartais ir su tais, kurie buvo to melo liudininkai. Jei nori sudaryti gerą įspūdi apie save, nebūtina meluoti. Tiesiog išryškint savo gerąsias savybes ir jomis didžiuotis. Nes meluodamas padarysi trumpalaikį įspūdi, o štai sakydamas tiesą apie save, nebūtinai padarysi didžiulį įspūdi, tačiau bent jau žinosi, kad ateityje nekils problemų,dėl melagysčių. 



Related Articles

11 komentarai (-ų):

  1. Ieva, šaunus straipsnis, bet pamiršai, kad kaikurie yra klastotojai facebook'e: kaikurie kurdamiesi facebook'ą klastoja savo amžių. Tarkime, jam yra 11-12 metų, o susikuręs facebook'ą parašo, kad jam 16+ metų. :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Ačiū už nuomonę, smagu, kad patiko. ;)
      Na, o dėl šio melo tai nemanau, kad tai yra didelė klaida, nes dauguma tiesiog nori turėti populiarųjį Facebook, dėl to ir sumeluoja savo amžių.

      Panaikinti
  2. Smagu kad yra žmonių su tokiu potencialu, geras straipsnis! Manau gerai palyginai su tais ,,like" mygtukais. Manau galėjai paminėti apie sukčius, kurie gali siųsti įvairias nuotodas ar rašinėti, nes bent man taip dažnai atsitinka.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Na čia rašiau apie mūsų daromas klaidas, o ne apie sukčius, o ne tuos pavojus internete, tačiau taip, galbūt reikėjo įtraukti ir tai.
      Ačiū už nuomonę, visada smagu gauti argumentuotos nuomonės. ;)

      Panaikinti
  3. Kaip visada puikus straipsnis! Ir puikūs patarimai!��

    AtsakytiPanaikinti
  4. Šaunus straipsnis, puikūs patarimai!💖💖💖

    AtsakytiPanaikinti
  5. Tobuli patarimai, taip ir toliau!😍

    AtsakytiPanaikinti